• Wpisów: 30
  • Średnio co: 40 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 22:55
  • Licznik odwiedzin: 2 846 / 1253 dni
 
smartstyle
 
Smart Style: Dbając o figurę niestety musimy wyrzec się smakołyków... Ale czy tak naprawdę wszystkich?

Jakiś czas temu zauważyłam u siebie siwy włos, który oczywiście natychmiast zwinnie usunęłam ;) Niestety później zauważyłam kolejny i kolejny, których również, rzecz jasna natychmiast się pozbyłam :/ ale ich ciągle przybywało... Zmartwiło mnie to ponieważ przedwczesne siwienie zazwyczaj ma swoje przyczyny. Zaczęłam szukać informacji na ten temat i czytając przyczyny pojawiania się srebrnych włosków, mogłam utorzsamić się z większością.

woman-586185_640.jpg


Oto główne przyczyny:
*największy wpływ ma niedobór witamin z grupy B, biotyny, kwasu foliowego, kwasu pantotenowego oraz aminobenzoesowego, a także brak cynku, miedzi, żelaza i selenu
*stres- tak, tak... niestety zajmuje on czołowe miejsce na naszej czarnej liście!
*nadczynność tarczycy
*anemia
*problemy z jajnikami
*zła dieta, nieracjonalne odchudzanie się, niedożywienie
*istnieje duży związek pomiędzy siwieniem, a przesunięciem kręgów szyjnych
*zaburzenie krążenia
*brak witamin i mikroelementów w organizmie

Dietą można wpłynąć na opóźnienie siwienia.Jedzmy więc często wątróbkę, ryby, pestki słonecznika, orzechy, jaja, sery, grzyby, banany, pomarańcze oraz warzywa takie jak ziemniaki, buraki, kalafiory, pomidory, brokuły, pietruszka, cukinia, szparagi. Sięgnijmy po zioła: skrzyp i serdecznik.

...ale do czego zmierzam? Czy wiecie, że jedzenie czekolady pomaga zahamować utratę pigmentu z włosa? Tak! Musimy jednak wybrać naprawdę dobrą jakościowo czekoladę , zawierającą minimum 70% kakao. Im więcej tym lepiej i zdrowiej ;) Czekolada jest bardzo zdrowa i ma korzystny wpływ nie tylko na ten problem. Jedząc codziennie optymalną dawkę 3 kostki czekolady, korzystnie wpłyniemy na nasze zdrowie i nie przytyjemy!

A więc śmiało możesz zafundować sobie małą przyjemność każdego dnia! :)
Ja z mojej małej przyjemności uczyniłam wielki rytuał. Gorąca kawa z cynamonem i moje 3 kosteczki... mmmm... Może Ty też się skusisz? ;)
coffee-791439_640.jpg

Nie możesz dodać komentarza.